באופן מסורתי בעתות משברים אנשים פונים לזהב בתור אפיק השקעה אשר נחשב לבטוח, כך היה עוד לפני שנים רבות כאשר סחרו בזהב במשמעות המילולית ונראה שכך זה גם היום. נראה שהטבע האנושי מייחס ערך אמתי לזהב; זה התחיל עוד בעת העתיקה בה מטבעות זהב שימשו במסחר וזה המשיך לתקופה היותר מודרנית בה בנקים החזיקו במטילי זהב. ועכשיו בחזרה לימינו - המחצית הראשונה של שנת 2015 מאופיינת בתנודתיות רבה בשוק ההון אשר גורמת לאנשים לחפש אפיקי השקעה בטוחים וכך הם מגיעים לשוק הזהב. לאחר שנתיים של ירידות במחירי הזהב, המחירים מגיעים לשיאים שלא נראו מאז שנות השמונים.  רוב האנליסטים מסכימים שהעלויות במחירי הזהב וכל הפעילות הגועשת בשוק זה היא תוצאה של חוסר ודאות בשוק ההון.

מסחר בזהב בימינו הוא אינו מסחר של המתכת באופן פיזי אלא מסחר בניירות ערך בדומה למסחר של כל מנייה. לדוגמה מסחר בזהב יכול להיות מסחר בחוזים עתידיים או מסחר במדדים. למרות שמסחר פיזי בזהב בהחלט מתקיים בהיקפים גדולים. אחד מההסברים לעליות המחירים של 2015 הוא דווקא העליות בביקושים לזהב פיזי בסין אשר נחשבת לאחראית ל 30% מצריכת הזהב בעולם. גם הודו היא צרכן גדול של זהב, הודו לאחרונה הסירה מגבלות על ייבוא זהב ולכן בגלל הביקוש בהודו עלו הביקושים  ברמה העולמית.

אך בניגוד למגמות המסחר בסין ובהודו שם רוכשים זהב במשמעות הפיזית-מילולית, רוב האנשים סוחרים בזהב באופן דומה למסחר בשוק ההון. שיטת המסחר המקובלת בתחום הזהב היא מסחר בחוזים עתידיים.  לפי שיטת מסחר זו אתם מתחייבים לקנות זהב בכמות מסוימת ובמחיר מסוים בנקודת זמן מסוימת. אם באותה נקודת זמן מחיר השוק של הזהב יהיה גבוה מהמחיר שבו התחייבתם לקנות את הזהב אז הרווחתם. זה בדיוק כמו להגיד שאתם רוכשים זהב במחיר הנמוך ממחיר השוק.

מסחר בזהב יכול להתבצע און ליין בדומה למוצרים אחרים בשוק הסחורות ובשוק ההון. ניתן לעשות זאת באמצעות תוכנת מחשב בעזרתה תבצעו את פעולות המסחר. מסחר בזהב הוא פעולה בה ישנו פוטנציאל לרווחים לצד סיכונים בדומה להשקעות אחרות.

משקיעים רבים ממליצים להחזיר בתיק השקעות אשר מסחר בזהב הוא אחד ממרכיביו. לא שמים את כל הביצים בסל אחד ולכן לא משקיעים רק בזהב אך בנסיבות מסוימת זהב יכול להיות תעודת הביטוח שלכם כאשר השוק יורד. למשל במקרה של משבר כלכלי בו תיק ההשקעות שלכם יסבול מזעזועים יתכן שכמה תעודות סל של מסחר בזהב יאזנו את המצב.

 

 כסף ממסחר און-ליין בזהב, למה דווקא עכשיו